E-Learn 2005 >
Topics >
Evaluation
Topic: Evaluation
Attendees
-
Sinead Averill
University of Limerick
Ireland
-
Randy Basham
The University of Texas at Arlington
United States
-
Oksana Bendus
Deltak Edu
United States
-
James Bowen
Northwestern Oklahoma State University
United States
-
-
Lily Chenh
RMIT University
Australia
-
Michael Coe
Northwest Regional Educational Laboratory
United States
-
Patricia Comeaux
University of North Carolina at Wilmington
United States
-
Nedra Crow
National University
United States
-
Elisabeth Delozanne
University René Descartes
France
-
Anastasios Economides
University of Macedonia
Greece
-
David Eplion
Indiana University Southeast
United States
-
Gudrun Görlitz
Technische Fachhochschule Berlin / University of Applied Sciences
Germany
-
Kathleen Gray
RMIT University / University of Melbourne
Australia
-
Said Hadjerrouit
Agder University College; Faculty of Mathematics and Sciences
Norway
-
Liz Heathcote
Queensland University of Technology
Australia
-
Paul Howell
Penn State University
United States
-
Catherine Jones
University of Glamorgan
United Kingdom
-
Lauryl Lefebvre
Indiana University
United States
-
Kit Hang Leung
McGill University
Canada
-
-
Ysuko Namatame
Department of Information Technology, Faculty of Infrastructural Technologies, H
Japan
-
Gihan Osman
Indiana University
United States
-
-
Joan Sebastian
National University
United States
-
Bernadette Sibuma
Teachers College, Columbia University
United States
-
Karl Smart
Central Michigan University
United States
-
Reinhold Steinbeck
Stanford University
United States
-
Michael Tang
University of Colorado at Denver and Health Sciences Center
United States
-
Abdullah Topçu
Middle East Technical University
Turkey
-
Weimin Wang
North Carolina Wesleyan College
United States
-
Paul Welch
University of Central Florida
United States
-
-
Penne Wilson
University of New Mexico
United States
-
Sessions
-
Thursday, October 27th 10:00-10:30 AM UTC
Junior Ballroom C
-
Lázaro Salomón Dibut Toledo, University of Cienfuegos, Cuba
-
Eduardo Backhoff, Autonomous University of Baja California, Mexico
-
José Luis Ramírez, Autonomous University of Baja California, Mexico
-
Wednesday, October 26th 11:15-11:35 AM UTC
Pavillion Ballroom D
-
Laura Popovich, City University, United States
-
Jodey Lingg, City University, United States
-
Thursday, October 27th 10:30 AM-11:00 AM UTC
Junior Ballroom C
-
Michael Tang, University of Colorado at Denver and Health Sciences Center, United States
-
Roxanne Byrne, University of Colorado at Denver and Health Sciences Center, United States
-
Ronne Lippitt, University of Colorado at Denver and Health Sciences Center, United States
-
Friday, October 28th 2:45 PM-3:05 PM UTC
Junior Ballroom C
-
Donna Eckstein, Capella Univesity, United States
-
Tuesday, October 25th 4:00-4:30 PM UTC
Grand Ballroom A
-
Yasuko Namatame, Department of Information Technology, Faculty of Infrastructural Technologies, Hiroshima International University, Japan
-
Wednesday, October 26th 10:00-10:30 AM UTC
Pavillion Ballroom D
-
Said Hadjerrouit, Agder University College, Faculty of Mathematics and Sciences, Norway
-
Thursday, October 27th 4:30 PM-5:00 PM UTC
Junior Ballroom D
-
Brad Young, Zayed University, United Arab Emirates
-
Susan Jones, Zayed University, United Arab Emirates
-
Thursday, October 27th 11:15-11:35 AM UTC
Junior Ballroom D
-
Marwin Britto, Central Washington University, United States
-
Ian Quitadamo, Central Washington University, United States
-
Wednesday, October 26th 5:30 PM-7:30 PM UTC
Grand Ballroom
-
Gryphon Sou, Asia International Open University (Macau), China
-
Thursday, October 27th 4:00-4:30 PM UTC
Junior Ballroom D
-
Anastasios Economides, University of Macedonia, Greece
-
Thursday, October 27th 3:25-3:45 PM UTC
Pavillion Ballroom D
-
Weimin Wang, North Carolina Wesleyan College, United States
-
Wednesday, October 26th 5:30 PM-7:30 PM UTC
Grand Ballroom
-
Claudia C. Lappin, Eli Lilly and Company, United States
-
Lauryl A. Lefebvre, Indiana University, United States
-
Thursday, October 27th 11:55 AM-12:15 PM UTC
Junior Ballroom D
-
Catherine Jones, University of Glamorgan, United Kingdom
-
Tuesday, October 25th 11:15-11:35 AM UTC
Pavillion Ballroom C
-
David Eplion, Indiana University Southeast, United States
-
Thomas Keefe, Indiana University Southeast, United States
-
Thursday, October 27th 10:20-10:40 AM UTC
Grand Ballroom B
-
Catherine Jones, University of Glamorgan, United Kingdom
-
Michael Connolly, University of Glamorgan, United Kingdom
-
Wednesday, October 26th 3:25-3:45 PM UTC
Pavillion Ballroom D
-
Michael Coe, Northwest Regional Educational Laboratory, United States
-
Thursday, October 27th 10:30 AM-11:00 AM UTC
Pavillion Ballroom B
-
Elizabeth Heathcote, Queensland University of Technology, Australia
-
Shane Dawson, Queensland University of Technology, Australia
-
Thursday, October 27th 4:00-4:30 PM UTC
Pavillion Ballroom A
-
Jill Jameson, The University of Greenwich, United Kingdom
-
Simon Walker, The University of Greenwich, United Kingdom
-
Wednesday, October 26th 5:30 PM-7:30 PM UTC
Grand Ballroom
-
Patricia Comeaux, University of North Carolina at Wilmington, United States
-
Tuesday, October 25th 2:00-2:30 PM UTC
Grand Ballroom B
-
Elisabeth Delozanne, CRIP5, France
-
Christian Vincent, CRIP5, France
-
Brigitte Grugeon, Didirem, France
-
Jean-Michel Gélis, Didirem, France
-
Janine Rogalski, Université Paris 8, France
-
Lalina Coulange, Didirem, France